• Increase font size
  • Default font size
  • Decrease font size

ZFA news

Po angielsku z klasą 2016
CYKL EDUKACYJNY ?PO ANGIELSKU Z KLASĄ?

DLA SZKÓŁ PONADGIMNAZJALNYCH

STYCZEŃ-KWIECIEŃ 2016

II EDYCJA 

Po angielsku z klasą ? AR REKOS
? Agencja reklamowa REKOS

Rusza kolejna edycja cyklu edukacyjnego ?Po angielsku z klasą? skierowana do młodzieży szkół ponadgimnazjalnych przygotowana przez Zakład Filologii Angielskiej Wydziału Pedagogiczno-Artystycznego w Kaliszu Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu.

Wykładowcy anglistyki odwiedzą szkoły powiatów kaliskiego, page jarocińskiego, cheap ostrowskiego, information pills pleszewskiego, ostrzeszowskiego, kępińskiego i krotoszyńskiego w okresie od lutego do maja 2016 r. Tematem spotkań z młodzieżą będą zagadnienia związane z językiem angielskim, kulturą i literaturą Wielkiej Brytanii i Stanów Zjednoczonych. W każdej ze szkół odbędzie się jedno spotkanie w formie prezentacji połączonej z warsztatem.

Które słowa we współczesnej angielszczyźnie zostały zapożyczone z innych języków? Czy Superman to żart? Jak kultura amerykańska definiuje pojęcie super-bohatera? Dlaczego boimy się mówić w języku obcym, zwłaszcza gdy jesteśmy oceniani? Jaki jest wizerunek detektywa wszechczasów ? Sherlocka Holmes?a ? w książce i filmie? W jaki sposób akcent w wyrazie wpływa na wymowę? Na te i na wiele innych pytań młodzież będzie mogła usłyszeć odpowiedź już wkrótce.

Zgłoszenia oraz zapytania o szczegóły cyklu ?Po angielsku z klasą? prosimy kierować do Magdaleny Wiśniewskiej magdawisienka@o2.pl lub Katarzyny Podsadnej-Pietrzak pietrzak@amu.edu.pl.

   

Więcej…

Invitation

DEPARTMENT OF ENGLISH STUDIES

FACULTY OF PEDAGOGY AND FINE ARTS

Have the pleasure to invite the academic community to the lecture delivered by

Dr. Simone E. Pfenninger

English Department, approved University of Zurich

 

Isolating the age factor from its natural by-products

 

9:15

Monday, 12th October

Room E235

Invitation

The English Philology Department invites students and teachers to the meeting with

 ROSALIND BRENNER.

The meeting will be held on May 5, medical 2015, shop starting 12:00, visit this in room E235.

Rosalind Brenner is the author of ?Kalisz. A journey of return.? The book is a fictional account set in Kalisz, Poland. In the novel the author depicts a Jewish family?s ordeals through two world wars, and their separation as the Holocaust evolves. The inspiration for the book came from personal experiences. Rosalind?s father managed to leave Kalisz just before the Second World War and finally he settled in Australia.

SSLLT w ERIH Plus

Czasopismo Studies in Second Language Learning and Teaching indeksowane w ERIH PLUS

Od stycznia 2015 roku czasopismo Studies in Second Language Learning and Teaching (SSLLT), order wydawane przez Zakład Filologii Angielskiej na Wydziale Pedagogiczno-Artystycznym UAM w Kaliszu, indeksowane jest w prestiżowej bazie European Reference Index for the Humanities (ERIH PLUS).

Więcej…

prof. Pawlak redaktorem naczelnym nowego czasopisma

Profesor Mirosław Pawlak (Zakład Filologii Angielskiej, erectile WP-A UAM w Kaliszu) został powołany na stanowisko redaktora naczelnego nowo utworzonego czasopisma Polish Journal of English Studies. Będzie ono wydawane od tego roku przez Stowarzyszenie Nauczycieli Akademickich Filologii Angielskiej (PASE).

Więcej…

Strona 2 z 5

Dedicated Cloud Hosting for your business with Joomla ready to go. Launch your online home with CloudAccess.net.