• Increase font size
  • Default font size
  • Decrease font size

ZFA news

Po angielsku z klasą
CYKL EDUKACYJNY ?PO ANGIELSKU Z KLASĄ?

DLA SZKÓŁ PONADGIMNAZJALNYCH

STYCZEŃ-MAJ 2015 

Po angielsku z klasą ? AR REKOS
? Agencja reklamowa REKOS

 ?Po angielsku z klasą? to cykl spotkań edukacyjnych dla młodzieży szkół ponadgimnazjalnych, page której organizatorem i pomysłodawcą jest Zakład Filologii Angielskiej na Wydziale Pedagogiczno-Artystycznym w Kaliszu Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu.

Jak skutecznie uczyć się języka angielskiego? Czym różnią się angielski Brytyjczyków i angielski Amerykanów? Co Britney Spears ma do powiedzenia (o) Ameryce? Skąd pochodzą idiomy angielskie i czy mają odpowiedniki w języku polskim? Odpowiedzi na te i na wiele innych pytań poznają uczniowie szkół powiatów kaliskiego, cheapest jarocińskiego, drug ostrowskiego, pleszewskiego, ostrzeszowskiego, kępińskiego i krotoszyńskiego, które odwiedzą wykładowcy uniwersyteccy w okresie od stycznia do marca 2015r.

W każdej ze szkół odbędzie się jedno spotkanie o charakterze prezentacji połączonej z warsztatem. Cykl zakończy się jednodniową sesją edukacyjną w kwietniu 2015r. w budynku Wydziału Pedagogiczno-Artystycznego w Kaliszu. Tego dnia uczniowie wszystkich szkół biorących udział w akcji będą mogli uczestniczyć w wybranych najciekawszych prezentacjach cyklu. ?Po angielsku z klasą? to w zamyśle impreza, która będzie się odbywać dorocznie, zaczynając od bieżącego roku akademickiego.

Wykład akademicki w potocznym rozumieniu młodzieży szkolnej to nudna pogadanka. Akcja ma zachęcić do  innego spojrzenia na naukę uprawianą w uniwersytetach. Ma pokazać,  że przedmioty akademickie są ciekawe, a zjawiska które opisują są często spotykane w życiu codziennym. Celem akcji jest przybliżenie uczniom w jak najbardziej atrakcyjny sposób wybranych aspektów kultury Wielkiej Brytanii i USA oraz języka angielskiego (m. in. tych związanych z kinem, muzyką, literaturą, wymową, gramatyką).

Z listą zaplanowanych prezentacji można zapoznać się tutaj.

   

Więcej…

Zaproszenie na gościnny wykład

Department of English Studies

Invites to a Guest Lecture by

Professor Sarah Mercer

Getting in the right frame of mind for language learning

Monday, price January 12th, 2015

11.30 room E236

Więcej…

Komunikat

Z dniem 1 listopada 2014 r. prof. zw. dr hab. Mirosław Pawlak przestaje pełnić funkcję Pełnomocnika Dziekana Wydziału Anglistyki oraz Kierownika Zakładu Filologii Angielskiej. W sprawach związanych z funkcjonowaniem Zakładu należy zwracać się do dr Anny Mystkowskiej-Wiertelak.

Zmiana lokalizacji ZFA

Informujemy, viagra more about że gabinety pracowników Zakładu Filologii Angielskiej zostały przeniesione do bloku E (drugie piętro - pokoje E310, E312, E314).

Debata "Language as text"

W dniu 23 września w Teatrze Starym w Lublinie odbyła się debata na temat Language as text, case którą moderował prof. Mirosław Pawlak. Zapis debaty można obejrzeć tutaj.

Strona 3 z 5

Dedicated Cloud Hosting for your business with Joomla ready to go. Launch your online home with CloudAccess.net.