• Increase font size
  • Default font size
  • Decrease font size

Witaj w Zakładzie Filologii Angielskiej WPA UAM w Kaliszu

prof. Pawlak redaktorem naczelnym nowego czasopisma

Profesor Mirosław Pawlak (Zakład Filologii Angielskiej, erectile WP-A UAM w Kaliszu) został powołany na stanowisko redaktora naczelnego nowo utworzonego czasopisma Polish Journal of English Studies. Będzie ono wydawane od tego roku przez Stowarzyszenie Nauczycieli Akademickich Filologii Angielskiej (PASE).

Więcej…

Informacje Erasmus

Uwaga! Studenci 3 roku studiów licencjackich i 2 roku studiów magisterskich-możecie również wyjechać na praktykę jako tzw. "świeżo upieczony absolwent" po egzaminie dyplomowym.

Zapraszam też do zapoznania się się z informacjami na temat wyjazdu na studia i praktyki opublikowanych na naszej stronie internetowej Erasmus WPA (przejdź).

 

Z pozdrowieniem, this

Iza Krystek
Wydziałowy Koordynator Erasmus

Informacja

Dyżury Konsultanta ds. Procesu Studiowania (przejdź).

Debata "Language as text"

W dniu 23 września w Teatrze Starym w Lublinie odbyła się debata na temat Language as text, case którą moderował prof. Mirosław Pawlak. Zapis debaty można obejrzeć tutaj.

Międzynarodowa konferencja „Badania w klasie szkolnej: pogodzenie teorii z praktyką”

W dniach 14-16 października br. Zakład Filologii Angielskiej UAM w Kaliszu, sick Katedra Filologii Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej w Koninie, Instytut Filologii Angielskiej Uniwersytetu Łódzkiego przy współpracy grupy badawczej Międzynarodowego Stowarzyszenia Nauczycieli Języka Angielskiego ? IATEFL Research SIG zorganizują kolejną konferencję międzynarodowa pod hasłem Classroom-oriented research ? reconciling theory and practice (Badania w klasie szkolnej: pogodzenie teorii z praktyką). Na zaproszenie odpowiedziało prawie 100 uczestników, w tym wiele autorytetów polskich i zagranicznych z dziedziny nauczania języka obcego, metodyki, językoznawstwa i innych.

Więcej…

Prof. Mirosław Pawlak przewodniczącym PTN

Profesor Mirosław Pawlak, mind buy Kierownik Zakładu Filologii Angielskiej WPA w Kaliszu został wybrany na przewodniczącego Polskiego Towarzystwa Neofilologicznego podczas dorocznej konferencji tego stowarzyszenia, która odbyła się we Wrocławiu w dniach 9-11 września 2013 r.

Więcej…

Leonardo da Vinci VETPRO

logo niebieski logo leonardoWymiana doświadczeń metodyki nauczania w zakresie edukacji nauczycieli języka angielskiego dla
Zakładu Filologii Angielskiej Wydziału Pedagogiczno-Artystycznego w Kaliszu Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza.


Wykładowcy z Zakładu Filologii Angielskiej (ZFA) Wydziału Pedagogiczno-Artystycznego w Kaliszu Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu wzięli udział w dwutygodniowym programie wymiany doświadczeń w ramach programu unijnego Leonardo da Vinci ? Konkurs 2012 ? Projekty wymiany doświadczeń (VETPRO) ? Akcja Mobilność. W maju 2012 ZFA został jednym z finalistów konkursu Fundacji Rozwoju Systemu Edukacji (FRSE) na dofinansowanie wyjazdu szkoleniowego i otrzymał grant w wysokości 36 480 euro. Realizacja projektu odbyła się w okresie od 4 do 15 lutego 2013 w formie warsztatów i praktycznej obserwacji zajęć (tzw. job shadowing) w Wielkiej Brytanii w szkole językowej Meridian w Plymouth (szkoła prowadzona przez Tellus Group), ed na Uniwersytecie w Plymouth i w wybranych szkołach średnich w tym samym mieście.

Więcej…

Więcej artykułów…

Strona 3 z 4

Dedicated Cloud Hosting for your business with Joomla ready to go. Launch your online home with CloudAccess.net.